Предложение

Всичко относно играта, нейните правила и стратегии

Moderator: Essence Team

koftiparche
In-game user name: Koftiparche

Предложение

Post by koftiparche » Fri Aug 01, 2014 5:26 pm

Здравейте на всички ,първо искам да поздравя екипа за страхотната игра ,наистина много добре измислена ,страхотен съпорт и бързо отзоваване при проблеми.

Имам едно предложение :

Има опция "Покани приятел" ,няма ли да е добре ,когато поканиш приятел и той се регистрира през линка които ,ти си му дал ,и да ти даде някакъв бонус. Т.е да ти стане нещо като реферал ,дори ,да е 1000 злато пак ще е от някаква помощ и играчите ще са стимулирани малко или много да канят свойте приятели.

1mb4k4
In-game user name: 1mb4k4

Re: Предложение

Post by 1mb4k4 » Mon Aug 04, 2014 10:24 am

Здравей,

Проблемът на тази схема е, че ще работи само за хората, които играят през уеб а те са доста малка част.
Повечето играчи играят през таблети и телелфони директно с приложението, т.е линковете при тях не вършат работа.

Единствено версията за фейсбук е реализирана схема с награди. Ако поканиш приятел и той приеме да играе ще получиш награда :)

koftiparche

Post by koftiparche » Mon Aug 04, 2014 11:29 am

Аз поканих приятел ,и не си спомням да ми е дало някакъв бонус ,може и да греша. А какъв е бонуса ?
Не може ли да се добави в самото приложение фейсбук да се идексира и да се пращат директно от там линкове към приятелите ? Аз лично научих за вас много случайно от един сайт вгейм.ком
Да не отварям нова тема още едно предложение
До никовете на играчите да излиза знаменцето ,кой от коя държава е . Вчера ми се случи да си лафя с един човек на англииски ,а той се оказа българин. Мисля ,че ще е удобно за всички.
Гледал съм има място като отидеш да предизвикваш някой там преди ника да се сложи флагче от коя държава е.

1mb4k4

Post by 1mb4k4 » Tue Aug 05, 2014 11:31 am

Ами приятеля ти трябва да приеме (да се регистрира) за да спечелиш награда от 1 кредит.
Това работи само през фейсбук. Т.е да поканиш приятел от - във фейсбук.

Това за националността е добра идея. По принцип не събираме информация за местоположение. Може би езика който е избрал.
Благодаря, ще помисля!

Поздрави,

koftiparche

Post by koftiparche » Tue Aug 05, 2014 8:12 pm

Благодаря ,ви :)
И колкото повече играя толкова повече се зарибявам и ми идват нови идей :) Или въпроси :)

Въпроса ми е за комботата : Изкарваш карта "Х1" ,тя може да прави 54 комбота с различни карти . Изкарваш и други 3 карти "Х2,Х3,Х4" ,който могат да направят комбо с "Х1" ,обаче като дойде момента за комбо се прави само комбо с една карта ,при положение ,че могат да се направят 3 комбота с 3 различни карти в ,която участва "Х1" ?
Как се избира кое комбо да се направи ? Защо картата "х1" не може да направи 3 различни комбота с картите "Х2,Х3,Х4" ,при положение ,че по-принцип играта казва ,че може :) Ако не се лъжа компютъра може да направи 1 карта да участва в две комбота за 1 ход :) Ако греша поправете ме :)

1mb4k4

Post by 1mb4k4 » Tue Aug 05, 2014 10:25 pm

Всяка карта може да участва само в едно комбо в даден момент (и за компютъра е така).
Комботата има т.нар. "нива". Можеш да видиш тези нива в каталога (едни цифрички до името).
Комбото с най-високо ниво взима приоритет.

koftiparche

Post by koftiparche » Wed Aug 06, 2014 11:07 am

Така и това разбрах обаче още нещо не мога да разбера.
Бия се на арената ,аз съм с 57 жт ,опонента ми е на ход 33 жт ,правим битката ,той ми взема 55 жт ,и аз трябва да остана с 2 жт ,обаче след битката ми взема точки ,а той не прави толкова атака трябва да ми останат 2 жт. Този проблем го има и един приятел ,защо ми взема и 2-те точки ? При положение ,че след атака ми дава ,че ми взема 55....
Той няма никакви специални умения или каквото и било....

И още 1 предложение да пусна ,за новата опция "Гилдиите" .
Всеки член на гилдията да може да му се слага някакъв ранг. Т.е аз като създател на гилдията примерно до ника ми да пише "Генерал" ,и аз да мога да давам рангове на играчите в моята гилдия ,примерно лейтенант ,сержат. Или другият вариянт е според броя битки и победи да се дават тези рангове автоматично.

Другото ми предложение е ,да си има хазна всяка гилдия т.е играчите да могат да вкарват злато в нея. С това злато да могат да се вдигат специални умения ,примерно както ,си е идентично за героя да има умения ,така и играчите в гилдията ,да могат да даряват пари и да вдигат такива умения. Като тези умения ,ще са за всяка гилдия според това ,кой колко ги вдига .

P.S. Виждам ,че има доста непреведени неща ,както карти ,менюта и правила. Знам ,че сигурно сме малко Българите в тази игра ,а има и хора които не разбират английски и ще им е по-трудно да се оправят ,как мога да помагам с превода ?

П.С.С. И по-повод по-горното ми предложения със знаменцата за съответната държава ,мисля ,че с гилдиите ще се впише идеално примерно ,ако видя някой играч с бг флаг да мога да го поканя в нашата гилдия и да се съберем само Българи ,каквото ще е и предназначението на гилдията ни :)

И последното нещо ,което искам да кажа и да ви поздравя ,че сте вкарали в знамето на гилдията ЛЪВ ,което е символ и на нашата държава . Благодаря ,ви за това става страхотно знаме ,с бял кант ,зелен фон и червен лъв . Става БЯЛО ,ЗЕЛЕНО ЧЕРВЕНО !
ЕВАЛА !

1mb4k4

Post by 1mb4k4 » Wed Aug 06, 2014 1:46 pm

За проблема с ЖТ не мога да ти кажа освен ако не знам точно какво се играе.
За съжаление да, Българският превод не ни е приоритет. Превеждаме го полека лека, но не смогваме. Ако искаш, можеш да се включиш в превода!

Гилдиите тепърва ги пускаме и сигурно ще има промени и подобрения. За момента има 2 нива. мастър и обикновен член.
Това с хазната е добра идея :) Ще го помисля.

Предназначението на гилдиите е един отборен режим на игра, който ще пуснем скоро.
Ще се радвам да има Българска гилдия, която да мачка :)

koftiparche

Post by koftiparche » Wed Aug 06, 2014 4:08 pm

Ще се радвам ,да помагам колкото мога с превода ,за да може повече Българи да играят тази игра :)

Колкото до това за точките ,което ви казах ,как ще стане ,вие можете ли да гледате битките ? Да ви кажа следващият път ,като се случи в колко точно чесът се е случило ,за да го видите и вие. Може и да не е никакъв бъг ,а просто някакво умение ли и ,аз не знам какво :)

1mb4k4

Post by 1mb4k4 » Thu Aug 07, 2014 11:48 pm

Няма как да стане "по час" :). Най-добре направи скрийншоти и ми ги пусни по мейла.

Ако искаш да прведеш някои неща ми пусни един мейл да ти обясня как става.
Или пиши от фйдбек формата в играта, аз ще ти отговоря.

Post Reply